4
10
Sutjeska savladala Igalo
FB: Sutjeska

Fudbaleri Sutjeske savladali su Igalo rezultatom 2:0, u prijateljskoj utakmici u kojoj su šansu dobili igrači koji nisu igrali mnogo u prvom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Šef stručnog štaba Sutjeske, Milija Savović, promiješao je karte i dao šansu igračima koji nisu imali priliku da igraju mnogo u duelima protiv Gagre, u prvom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Sutjeska je na svom pomoćnom terenu lako savladala Igalo, pa bi ova pobjeda mogla da bude dobra uvertira pred duele sa Makabijem iz Tel Aviva. Naš predstavnik će prvi meč igrati u Podgorici, na “DG areni“.

Prvo poluvrijeme proteklo je u znaku Nikšićana ali i pored dosta izglednih šansi Igalo je sačuvalo svoju mrežu. Šansu da igraju više dobili su igrači koji su se tek priključili, poput Meldina Dreškovića koji je došao iz Jezera i Marka Zoćevića koji je bio kapiten Borca iz Čačka. Posebno su se istakli iskusni Božo Marković i Milivoje Raičević.

Vodeći gol djelo je Vukovića koji je iskoristio odlično dodavanje Boža Markovića i u situaciji jedan-na-jedan savladao golmana gostiju. Konačnih 2:0 postavio je prelijepim golom iz slobodnog udarca Marko Vučić u 80. minutu.

Rival pobjedniku meča između našeg predstavnika i Maccabija iz Tel Aviva u 3. kolu kvalifikacija za Ligu konferencija biće bolji iz dvomeča slovačkog Spartaka Trnava i rumunskog Sepsi OSK.