Sutjeska prednosti DG Podgorica
FB: Sutjeska
Fudbaleri Sutjeske nastavili su sjajan niz rezultata i slavili na gostovanju Podgorici 1:2. Ovim trijumfom Nikšićani su uvećali prednost na +9 u odnosu na drugoplasiranu Iskru.

Podgorica nije imala imperativ pobjede protiv lidera na tabeli ali upravo takve utakmice mogu da promijene tok šampionata. Iako su ostavili dobar utisak i imali dobre periode igra, izabranici Nenada Vukčevića nijesu mogli da naprave iznenađenje i zaustave Sutjesku, koja je ovom pobjedom uvećala prednost na 9 bodova u odnosu na drugoplasiranu ekipu.

Početak utakmice pripao je lideru koji je već u 7. minutu došao do prednosti. Drinčić je započeo akciju sa svoje polovine, Stijepović nastavio a na pravom mjestu bio je Nikač koji je pogodio za svoj treći gol ove sezone. Baš kao i protiv Mornara, Sutjeska je od tog trenutka prepustila inicijativu protivniku pa je uslijedio bolji period igre za domaćina sa “DG arene”. Nakon par dobrih napada, Podgorica je došla do poravnanja.

Ukšanović je lijepo prošao po desnoj strani, uputio upotrebljiv centaršut na koji je odlično reagovao Matija Krivokapić i donio izjednačenje svom timu u 37. minutu. Ipak, do poluvremena Sutjeska je vratila prednost. Ivezić je loše procijenio situaciju i skrivio penal nad Vladimirom Jovovićem, a siguran sa bijele tačke bio je Janjić u 43. minutu.

U drugom poluvremenu Nikšićani su imali veliki broj prilika da riješe meč, redom su promašivali Eraković, Jovović, Nikač pa je Podgorica u samoj završnici meča imala šansu da osvoji zasluženi bod ali je Suad Ličina bravoruznom intervencijom sačuvao tri boda za svoj tim.

Ovom pobjedom Sutjeska je došla do 9 poena prednosti u odnosu na drugoplasiranu Iskru.