žene omladinska Bosna I Hercegovina Crna Gora
FSCG
Ženska omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je minimalnim rezultatom 1:0 od selekcije Bosne i Hercegovine. Naša selekcija osvojila je drugo mjesto u grupi 6 preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Naša selekcija nije uspjela da dođe do pobjede koja bi osigurala glavnu rundu kvalifikacija ali uprkos porazu izabranice Ivana Tatara nijesu bez šansi za prolaz dalje, naime, ukoliko Grčka savlada Bugarsku sa tri gola razlike naša reprezentacija biće najbolja drugoplasirana reprezentacija.

Bosna i Hercegovina je bolje otvorila meč pa je iz bolje igre postigla pobjednički gol u 16. minutu. Maja Jelčić je odlično povukla i nakon solo prodora zatresla mrežu Crne Gore udarcem sa preko 20 metara. Do kraja poluvremena u Mostaru, domaćin je mogao da postigne još jedan gol ali je rezultat ostao isti.

U drugom poluvremenu naše reprezentativke su odigrale bolje, ofanzivniji pristup je donio nekoliko izglednih šansi ali domaćin je uspio da zatvori sve prilaze golu. Najbolju šansu za izjednačenje propustila je Sara Simonović u 90. minutu, kada je čuvarka mreže domaćih Josipa Radoš kranjim naporom zaustavila njen udarac sa dvadesetak metara.

CRNA GORA – BOSNA I HERCEGOVINA 0:1