Dortmund
Borussia Dortmund (@BlackYellow) / Twitter
Sjajna partija Dortmunda i preokret protiv Verdera.

Verder je u 14. minutu poveo, Egeštajn je asistirao Rašici koji je pogodio mrežu protivnika.

Ipak, samo petnaest minuta kasnije došlo je do izjednačenja. Rejan je postigao fantastičan gol sa 16 metara za 1:1.

Do kraja poluvremena još dva gola u mreži Verdera. Prvo je Rojs fauliran u kaznenom prostoru, a Haland je iskoristio priliku bez velikih problema. Samo 4. minuta kasnije zbog zbunjenosti u ekipi Verdera došlo je do još jednog gola i to baš od strane Halanda, koji je za svoj tim postigao gol za rezultat 3:1.

Do sledećeg gola čekao se kraj utakmice. U 87. minutu Mats Humels je nakon asistencije Azara uspio da pogodi za konačnih 4:1.

Dortmund nije odustao od Lige šampiona, sada su na četiri boda minusa u odnosu na ekipu iz Frankfurta na pet kola do kraja. Sa druge strane Verderu je ovo peti uzastopni poraz.