Dortmund opravdao ulogu favorita

Pravi fudbalski spektakl priredili su Borusija Dortmund i Union Berlin, a domaći tim je opravdao ulogu favorita i slavio sa velikih 4:2.

Mnogi su očekivali da će za Borusiju ovo biti lak meč, s obzirom da su u prvom poluvremenu imali prednost od dva gola, međutim nije.

Mrežu gostiju prvi je pogodio Rafael Gereiro već u 10. minutu kada je izvanredno šutirao sa lijeve strane.

Na 2:0 prednost je povećao u 24. minutu Erling Haland na asistenciju Tomasa Menijea, koji je rutinski glavom zatreslo mrežu.

Drugo poluvrijeme počelo je golom. Naime, Fridrih je autogolom u 52. minutu za visokih 3:0 u korist Borusije nagovestio je mirnu završnicu utakmice, ali to uopšte nije bio slučaj.

Samo pet minuta kasnije Kruze je sa penala smanjio prednost , a u 81. minutu i Volgsamer se upisao u strijelce.

Samo dva minuta kasnije je ponovo vratio dva gola prednosti Dortmundu, a ovim rezultatom se meč i završio.