đurđević
Sinoćnom pobjedom nad Letonijom u Rigi od 2:1, reprezentacija Crne Gore startovala je u kvalifikacijama za Mundijal u Kataru. Nakon meča, Đurđević je izrazio zadovoljstvo zbog pobjede, ali skrenuo je pažnju i na oštre startove Letonaca kojima je bio izložen u toku meča.

”Očekivali smo vrlo tešku utakmicu i najbitnije je da smo pobijedili. Pokušali smo da nametnemo svoj stil, ali po ovakvom terenu nismo u tome baš uspjeli. U drugom poluvremenu smo pokazali da smo mnogo bolja ekipa, stvorili smo dosta šansi, Stevan je iskoristio svoje i preokrenuli smo.

Odmah na početku meča dobio sam udarac koji sudija nije sankcionisao, a u drugom poluvremenu Letonac je zaslužio direktan crveni karton kad me udario laktom. Letonci su oštri i biju dosta”, rekao je Đurđević, a prenosi ”Pobjeda”.

A junak trijumfa je dvostruki strijelac Stevan Jovetić.