Džeko je stigao do šestog gola u Seriji A, FOTO: Twitter
U 15. kolu italijanske Serije A, fudbaleri Intera pobijedili u gostima ekipu Atalante rezultatom 3:2 – heroj velike pobjede “neroazura” je dvostruki strijelac Edin Džeko

Prodisao je Inter nakon poraza u velikom derbiju Italije od Juventusa u Torinu 2:0. Ekipa Simonea Inzagija je u prošlom kolu razbila kod kuće Bolonju 6:1, a sada je u sjajnom okršaju osvojila i Bergamo – pala je Atalanta pred svojom publikom bilo je 2:3.

Domaćin je inače prvi stigao do prednosti siguran izvođač najstrožije kazne sa 11 metara bio je Ademola Lukman! Prije odlaska na odmor Edin Džeko je vratio rezultat na nulu, odnosno poravnao na 1:1 efektnim pogotkom.

U nastavku je Džeko režirao i preokret, a Inter stigao i do ubjedljivih 3:1 kada je Palomino nespretno sproveo loptu u svoju mrežu. Iskupio se iskusni Argentinac u 72. minutu, smanjio na 2:3, ali nije uspjela Atalanta da se u potpunosti vrati u meć. Popularna Boginja provincije je u krizi, treći uzastopni poraz – prije Intera, Napoli i Leće skinuli su skalp ekipi iz Bergama.

Inter je daleko od Napolitanca koji igraju u maestralnoj formi – “neroazuri” imaju 30 bodova, koliko i Lacio i Milan.