Ekvador i Brazil podijelili bodove u 111 minuta dugoj utakmici

0
13
Ekvador Brazil peru
U 15. kolu južnoameričkih kvalifikacija za Mundijal, reprezentacije Ekvadora i Brazila podijelili su bodove – 1:1.

Ekvadorci su većim dijelom utakmice gubili i svakako mogu da budu zadovoljni bodom koji ih je dodatno približio plasmanu na Svjetsko prvenstvo. Sa druge strane, Brazil je i na 31. uzastopnoj kvalifikacionoj utakmici ostao neporažen.

Nevjerovatno prvo poluvrijeme odigrano je u Kitu.

Vidjeli smo samo jedan gol i to u šestom minutu, nakon velike gužve Kazemiro je donio Brazilcima vođstvo.

A onda, spektakl u režiji sudije Roldana.

Prvo je u 15. minutu, opravdano isključio golmana domaćih Domingesa, da bi svega pet minuta kasnije na tuširanje poslao Emersona Rojala.

Ali to nije bio kraj. U 31. minutu, Roldan je isključio Alisona, potom je koristio VAR skoro deset minuta, pa dodijelio golmanu Brazila ”samo” žuti karton.

Prvo poluvrijeme trajalo je 55 minuta, ali je rezultat ostao 0:1.

Ništa manje uzbuđenja nije bilo u nastavku. Roldan je ponovo koristio VAR, prvo je dosudio penal domaćinu, a onda isti i poništio.

Da bi u 95. napravio istu stvar pošto je poništio dosuđen penal za Ekvador i, vjerovali ili ne, još jedan crveni karton Alisonu.

Prethodno je Valensija u 75. minutu uspio da izjednači rezultat.

Na kraju, utakmica u Kitu koja je završena bez pobjednika trajala je ukupno čak 111 minuta.