Engleska granitna odbrana, Sterling i Kejn eliminisali Njemačku!

Engleska je savladala na Vembliju Njemačku sa 2:0 čime je izborila plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Englezi su nastavili sa odličnim partijama na Euru pa ni nakon četvrte utakmice nijesu primili gol.

U prvom poluvremenu viđena je po jedna dobra šansa na obje strane (Verner – Kejn), a više o dešavanjima iz prvij 45 minuta pročitajte OVDJE!

Na startu nastavka, Pikford je krajnjim naporom odbranio udarac Haverca iz voleja.

Potom je uslijedio zatišje do posljednjih 15 minuta. Engleska je povela u 75. minutu , kada je Sterling iz blizine poslao loptu u mrežu, nakon ubacivanja Šoa.

Svega pet minuta kasnije moglo je biti 1:1. Miler je samo izašao ispred Pikforda ali je šutirao pored gola.

Kazna je stigla nedugo zatim. Griliš je uposlio Kejn a ovaj je postigao prvi gol na turniru za konačnih 2:0!