Engleska : Danska 1:1 (POLUVRIJEME)

Utakmica Engleska – Danska daće nam drugog finalistu Evropskog prvenstva. Nakon 45 minuta na Vembliju rezultat je 1:1.

Prvi finalista je Italija koja je sinoć, poslije penala, eliminisala Španiju.

Nijesmo gledali pretjerano sadržajnu utakmicu u prvih pola sata. Engleska je imala veći posjed lopte, ali nikako nije uspjevala da probije izuzetno disciplinovanu odgranu Danske reprezentacije.

Najozbiljnije prilike za domaće propustili su Sterling i Kejn, dok su Danci prijetili nakon kontra napada preko Damsgarda i Brajtvajta.

Najljepši trenutak dosadašnjeg toma meča dogodio se u 30. minutu.

Damsgard je uputio sjajan udarac sa 25 metara iz ”slobodnjaka”, Pikford je bio kratak pa je lopta završila u mreži – 0:1!

Borba se rasplamsala nakon tog gola, a Sterling je propustio zicer u 38. minutu (odbrana Šmajhela), ali nije samo minut kasnije.

Ubacio je Saka oštru loptu na dva metra od gola, a Sterling je uz pomoć Kjera donio izjednačenje.

Nakon 45 minuta jasno je da nas u drugom djelu čeka nas spektakl.