Engleska srušila žilavu Dansku za prvo finale na Evropskim šampionatima!

Engleska i Italja igraće u finalu ovogodišnje Eura! Englezi su u drugom polufinalu savladali Dansku i to poslije produžetaka sa 2:1. Nakon regularnih 90 minuta bilo je 1:1.

Biće to, vjerovali ili ne, tek prvo finale za selekciju ”tri lava” na Evropskim šampionatima!

Oba gola iz regularnog dijela vidjeli smo u prvom poluvremenu.

Za Dansku je pogodio Damsgard, a za Englesku je Kjer postigao autogol.

Detaljnije o prvom dijelu pročitajte OVDJE!

Englezi su bili dominantni u nastavku. Danska je samo na momente prijetila, dok su domaćini bili sve ofanzivniji kako se bližio kraj meča.

Pokušavala je Engleska preko Sterlinga, Megvajera i Kejna, ali je Šmajhel bio izvanredan među stativama.

Uprkos dobroj igri i velikom broju šansi, Engleska nije uspjela da riješi meč u regularnih 90 minuta pa se otišlo u produžetke.

A tamo, još ofanzivnija igra domaćina.

Bedem Danaca konačno je probijen u 104. minutu. Kejn je preuzeo odgovornost da izvede penal, Šmajhel mu ga je odbranio, ali je napadač Totenhema je odbitak uspio da sporvede u mrežu.

Danci nijesu imali dovoljno snage da se vate i da izbore penale, pa su Englezi bez većih problmea sačuvali prednost što je značilo i plasman u finale.

Meč za titulu prvaka Evrope između Engleske i Italije na programu je 11. jula od 21 sat.