Holandija
Holandija i Austrija ostvarile su pobjede u posljednjem kolu grupe C na Evropskom prvenstvu.

Holandija je sa sigurnih 3:0 savladala Sjevernu Makedoniju i tako sa maksimalnim učinkom otišla u nokaut fazu.

Domaći su poveli golom Depaja u 24. minutu, a više o prvom poluvremenu možete pročitati OVDJE!

Drugi dio igre donio nam je apsolutnu dominaciju ”lala” koji su to krunisali sa dva gola.

Strijelac u oba slučaja bio je Žoržinjo Vajnaldum koji je pogodio u 51. i 58. minutu i učinio pobjedu domaćih ubjedljivijom.

U istom terminu Austrija je sa 1:0 savladala Ukrajinu u Bukureštu čime je ovjerila nokaut fazu.

Ukrajinci će sa druge strane čekati ostale rezultate, ali male su šanse da se kao jedna od najboljih trećeplasiranih ekipa nađu u osmini finala.

Gol odluke postigao je Baumgartner u 21. minutu.