Italija
Italija je, nakon produžetaka, savladala Austriju sa 2:1 i tako se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Mučili su se Azuri ali su uspjeli da prežive nezgodne Austrijance.

Nakon ne previše sadržajnih 90 minuta tokom kojih su Austrijci uspjeli da zatresu mrežu, ali je pogodak Arnautovića poništen zbog ofsajda, otišlo se u produžetke.

Italija je do vođstva stigla u petom minutu prvog produžetka kada je Kjeza majstorski savladao golmana Austrije.

Deset minuta kasnije, još jedan rezervista je pogodio – Mateo Pesine koji je povisio na 2:0.

Austrija je u drugom produžetku uspjela samo da ublaži poraz golom Saše Kalajdžića.

Azuri će u 1/4 finalu igrati protiv boljeg iz duela Belgija – Portugal.