Španija kao furija, Švedskoj ipak prva pozicija

Španija je pregazila Slovačku u posljednjem kolu grupe E sa 5:0, ali to nije bilo dovoljno ”crvenoj furiji” za prvo mjesto jer su Šveđani u posljednjem minutu savladali Poljsku 3:2 i poslali je kući.

Španija je konačno odigrala onako kako se od nje i očekuje.

Istina, Špancima je komični Dubravka pomogao da dođe do vođstva, pa odbranjeni penal u 12. minutu Morati pada u zaborav.

Golman Slovačke prvo je u 30. minutu nevjerovatno ubacio lotpu u sopsvenu mrežu, da bi u treće minutu sudijske nadoknade loše reagovao kod gola Laporta.

U nastavku je bilo lako za domaćina, a pogađali su Sarabija, Tores i Kucka (autogol).

Šveđani su ipak odbranili prvu poziciju i to nakon sjajnog meča u Sankt Peterburug.

Forsberg je pogađao u 2. i 59. da bi Levandvoski istom mjestom uzvratio u 61. i 84. i vratio nade Poljacima da mogu do pobjede. Međutim, Larson je u 94. minutu uspio da pogodio za pobjedu svog tima.

Rival Španiji u osmini finala biće Hrvarska, dok će Šveđani protivnika saznati nakon večerašnjih utakmica u grupi F.