Everton
Everton - Totenhem / Twitter
Fudbaleri Evertona poslednji su četvrtfinalisti FA Kupa.

Everton je u spektakularnom meču posle produžetaka bio bolji od Totenhema sa 5:4 (4:4).

Ne dešava se svaki dan da ekipa Žozea Murinja odigra ovako efikasnu utakmicu.

Poveo je Totenhem već u trećem minutu golom Davinson Sančeza. Vjerovatno su mnogi pomislili da će uslijediti oprobani recept portugalskog stručnjaka. Gol u ranoj fazi meča i onda zatvaranje susreta.

Ipak, dogodilo se suprotno i uslijedio je šou “Karamela”.

Od 36. do 43. minuta ekipa Karla Anćelotija postiže tri gola. Najprije izjednačenje donosi Dominik Kalvert-Luin, a do vođstva stižu golovima Rišarlison i Gilfija Sigurdsona iz penala.

Ali, ni to nije sve što se tiče prvog poluvremena. U trećem minutu sudijske nadoknade Erik Lamela smanjuje na 3:2.

Gosti se potpuno vraćaju u 57. minutu kada Sančez svojim drugim golom na utakmici poravnjava rezultat.

Tek deset minuta kasnije Rišarlison vraća prednost Evertonu i djelovalo je da su tim golom konačno slomili otpor rivala.

Međutim, tako nije mislio Hari Kejn, koji postiže pogodak za 4:4 u 83. minutu, pa se otišlo u produžetke.

Pobjedu Evertonu u ovom nevjerovatnom meču donosi Bernard u 97. minutu.

Bila je ovo utakmica prepuna preokreta, a Totenhem je doživio novi poraz kojim su dodatno produbili krizu i ostali bez prilike da se bore za trofej u ovom takmičenju.