Fiorentina i Sampdorija zablistale na domaćim terenima, Vlahović i Pašalić izdominirali

U prvim mečevima 15. kola Serije A izdominirale su Fiorentina i Atalanta, i to: Fiorentina-Sampdorija 3:1, Atalanta-Venecija ubjedljivih 4:0.

Atalanta je kao domaćin večerašnjeg meča ponijela ubjedljivu pobjedu nad Venecijom (4:0) i time obezbijedila sebi sigurno 4. mjesto i bodovno se izjednačila sa trećeplasiranim Interom.

Na večerašnjem meču, između Atalante i Venecije, izdominirao je hrvatski vezista, Mario Pašalić, koji je sa svoja prva dva gola i jedina u prvih 45 minuta utakmice, ubjedljivo poveo protiv Venecije, a zatim u 57. minutu utakmice, nakon što je Holanđanin Kopmajners pogodio za 3:0, Pašalić je postigao svoj treći gol na meču, za konačnih 4:0, što je na kraju rezultiralo pobjedom Atalante.

Večerašnjim het-trikom na meču protiv Venecije, Pašalić je jedan od tri vezna igrača koji je postigao najmanje dva het-trika u najjačoj italijanskoj ligi, otkada se za pobjedu dodjeljuju tri.Druga dva su Kaka i Josip Iličić.

A istovremeno, dok je Pašalić briljirao na meču protiv Venecije, ništa manje nije dominirao ni sjajni srpski napadač, Dušan Vlahović. Vlahović je sa pozicije strijelca, koju igra u Fiorentini, postigao 12. gol u Seriji A ove sezone, kojim je učvrstio svoju poziciju na prvom mjestu na listi strijelaca i to, odmah iza Ćira Imobilea iz Lacija, koji je dao 10.

Mladi Vlahović je samo jedan od četiri inostrana fudbalera koji su u jednoj kalendarskoj godini postigli najmanje 29 golova u Seriji A, u proteklih 69 godina.Osim Vlahovića, to je uspjelo samo Kristijanu Ronaldu, Gonsalu Iguainu i Ernanu Krespu.

Na meču Fiorentina-Sampdorija, gosti su poveli u 15. minutu preko Gabiadinija, ali je Fiorentina, ubrzo nakon toga, zablistila na svom terenu i već do poluvremena dala tri gola i preokrenula – pogodili su Kaljehon u 23. minutu, Vlahović u 32. minutu i Sotil u 45. minutu.