Fiorentina
Bolonja / Twitter

Fiorentina je remizirala na gostovanju protiv Bolonje, i to rezultatom 3:3, čime je nastavila svoj niz bez ostvarene pobjede u italijanskom šampionatu.

Viola je došla u vođstvo zahvaljujući Dušanu Vlahoviću koji je bio nemilosrdan iz penala u 21. minutu utakmice.

Srpski reprezentativac je sa 21. godinom i 95 dana postao je najmlađi fudbaler u istoriji italijanskog šampionata koji je postigao najmanje 18 pogodaka u jednoj sezoni.

Palasio je u 31. minutu donio izjednačenje Bolonji na odličnu asistenciju Vinjata.

Bonaventura je u 64. minutu ponovo doveo Fiorentinu u vođsvo da bi još jedno izjednačenje, rezultat 2:2, postavio Palasio svojim drugim golom na meču.

Da ovaj meč dobije epitet spektakla potrudio se Dušan Vlahović koji se najbolje snašao nakon udarca iz ugla, za treće vođstvo svog tima na današnjem meču.

Konačan rezultat na meču postavio je Palasio koji je po treći put na utakmici uspio da zatrese mrežu gostiju.