Flamengo se ne predaje! (VIDEO)

2
3
Flamengo

U utakmici 35. kola brazilske Serije A, Flamengo je sa 2:1 savladao Searu i ostao u trci za titulu prvaka.

Iako se u ovoj trci ”megao” više ništa ne pita (Mineiru potrebna dva boda u tri kola), uspjeli su da savladaju goste iz Fortaleze.

Poveo je Flamengo već nakon tri minuta igre kada je Dijego ukrao loptu duboko na protivničkoj polovini, proslijedio je Gabrijelu Barbosi koji je rutinski pogodio.

Igrao je domaćin veoma dobro, uprkos tome što mu je u glavi sigurno i dalje poraz od Palmeirasa u finalu Libertadoresa (2:1). Stvarali su šanse fudbaleri Flamenga, ali nijesu uspjeli da dupliraju prednost.

U 72. minutu stigla je kazna. Džonatan je nakon odbijene lopte dobre reagovao i savladao rezervnog golmana Uga Souzu.

Nijesu se mnogo gosti radovali. Svega sedam minuta je bilo potrebno Flamengu da vrati vođstvo. Loše je intervenisala odbrana Seare, a Mateuzinjo je efektinim udarcem zatresao mrežu i tako postavio konačan rezultat.

Šansa da ”mengao” osvoji Brazileirao i dalje živi, ali bi mogla biti ugašena već sjutra veče kada Atletiko Mineiro gostuje Baiji.