Fluminenseu slađi bod na Marakani (VIDEO)

Duel Fluminensea i River Plejta obilježio je prvo kolo Kopa Libertadoresa, a pobjednika nije bilo – 1:1.

Na kultnoj Marakani gosti su dugo imali prednost, ali je brazilski tim uspio da osvoji važan bod koji je svakako zadovoljio njihove apetite.

Obje ekipe u novu sezonu najkvalitetnijeg južnoameričkog klupskog takmičenja ušli su nakon serije dosta dobrih rezultata.

Čini se da je River na Marakanu stigao u namjeri da dođe do trijumfa kojim bi potrdio da je uz Flamengo najveći favorit za osajanje Libertadoresa.

I ”milioneri” su bili na dobrom putu. River je uspijevao da kontroliše dešavanja na terenu a gol Gonsala Monitjela iz penala u 14. minutu dodatno je pogurao goste ka cilju.

Ipak, Fluminense se nije predavao, i pored toga što je u većem dijelu susreta bio u podređenom položaju uspio je da poravna.

Strijelac je bio veteran, Fred, koji je u 66. minutu, praktično iz prvog udarca u gol protivnika uspio da zatrese mrežu. Nekadašnji reprezentativac je tako postigao 183. gol u karijeri sa Filuminense.

Fudbal u okviru Libertadoresa igrao se i u Kolumbiji, gdje je domaći Nasional bio bolji od Katolike sa 2:0.

Pobjednika nije bilo u kolumbijskom derbiju između Žuniora i Santa Fea – 1:1.