Francuska je u reprizi finala SP iz 2018., savladala Hrvatsku – 4:2 (2:1).

U znatno promiijenjenim sastavima nego u čuvenom finalu u Moskvi, Hrvati nijesu mogli da pariraju bez bez Luke Modrića i Ivana Rakitića.

Hrvati su odlično otvorili meč, pošto je Dejan Lovren u stilu najboljih driblera poslije kornera zalomio čuvara, a onda poslao loptu u dalji ugao za 0:1.

Ipak, u samom finišu prvog dijela igre, Francuzi su uspjeli da preokrenu. Poslije jedne divne akcije u 43. minutu, Marsijal spaja Grizmana na petercu, a ovaj konačno pogađa mrežu za 1:1. Samo dva minuta kasnije, Marsijal je šutirao, a nespretni golman Livaković postiže autogol za 2:1.

Na poluvremenu, Zlatko Dalić je odlučio da uvede Brekala umjesto Rebića i to se isplatilo poslije samo 10 minuta. Posle dodavanja Kovačića, Brekalo je postigao lijep pogodak za 2:2.

Francuska je ponovo dala gas, u 65. minutu Grizman je izveo korner, a mlađani Upamekano glavom zakucao za 3:2. U 77. minutu Olivije Žiru je iz penala postavio konačnih 4:2.

Portugal je na krilima Kristijana Ronalda slavio na gostovanju Švedskoj – 2:0 (1:0).

Fudbaler Juventusa bio je dvostruki strijelac i to u 45. i 72. minutu.

Belgija je bila razigrana protiv Islanda – 5:1 (2:1), dok golova nije bilo u Danskoj gdje je domaća reprezentacija osvojila bod protiv Engleske.