Francuska opravdala ulogu favorita na gostovanju Kazakstanu.

Francuzi ne griješe dva puta, kazakstanski golman bez efekta.
Aktuelni svjetski šampion Francuska slavi pobjedu 2:0 u meču drugog kola grupe D kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Nakon propuštena dva boda na meču protiv Ukrajine, Francuzi su dobii još veću želju za pobjedom nad Kazakstanom. Shodno tome već u prvom poluvremenu uzeli su tri boda.

Prvi gol na meču u 19. minutu postigao je igrač Barselone Usman Dembele na asistenciju Marsijala.

Sudbina domaćina bila je žapečaćena u 44. minutu kada je Sergij Malij postigao autogol. On je pokušao očistit centrašut iz kornera u petercu, ali je glavom postigao gol za rezultat 0:2.

U drugom poluvremenu u strijelce se upisao A.Grizman, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Dembele je u 69. minutu propustio priliku da postigne drugi gol zbog dobre reakcije golmana Kazakstana. Ništa bolje nije prošao ni K.Mbape dva minuta kasnije.

Francuzi su propustili još jednu priliku u 74. minutu ne iskoristivši penal.

Do kraja meča nije bilo promjena rezultata pa je Francuska stigla do prve pobjede koja ih je dovela do vrha grupe D.