Francuska osvojila Ligu nacija!

4
28
fRANCUSKA
Francuska je osvajač drugog izdanja Lige nacija. ”Trikolori” su večeras u finalu, u Milanu, savladali Španiju – 2:1 (0:0).

Nakon mirnog prvog poluvremena u kojem su Španci imali veći posjed lopte, u nastavku smo vidjeli fantastičan fudbal.

Poslije par ozbiljnih prilika, u 63. minutu Španci su poveli. Buskets je maestralno proigrao Ojarzabala koji je pobjegao Upamekanu i pogodio dalji ugao za 1:0.

Francuska je veoma brzo izjednačila. Nepuna dva minuta kasnije Karim Benzema je majstorskim udarcem savladao Simona.

Franuzi su svim silama krenuli na preokret i do njega su došli u 80. minutu. Mbape je izašao sam na Simona i pogodio za trofej svoje ekipe!

Imao je Ojarzabal najbolju šansu za izjednačenje u 88. minutu, sa 15 metara je gađao, ali je sjajno odbranio Ljoris.