Francuska
Francuska i Španija igraće u finalu drugog izdanja u Ligi nacija. ”Trikolori” su u drugom polufinalu savladali Belgiju sa 3:2, nakon velikog preokreta.

Francuzi su spektakularnom igrom u nastavku nadoknadili zaostatak od 2:0 ostavivši Belgijance bez već viđenog finala.

Belgija je krupno koračala ka pobjede, posebno nakon golova Karaska u 37. i Lukakua u 40. minutu.

Francuska

Ipak, nastavak nam je donio dominaciju svjetskog šampiona.

Francuska je smanjila preko Benzeme u 62., da bi Mbape sedam minuta kasnije, iz penala, pogodio za 2:2.

Finiš meča je bio zaista uzbudljiv.

Prvo je gol Romelua Lukakua poništen zbog ofsajda, da bi minut kasnije Pogba, iz slobodnog udarca, pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa.

Konačno u 90. Teo Ernandez sjajnim udarcem iskosa sa lijeve strane vara Kurtou i donosi svom timu trijumf.

Francuska i Španija za trofej Lige nacija igraće u nedjelju, na San Siru, i Milanu.