Juventus
Juventus - Benevento / Twitter
U Italiji pravi šok! Fudbaleri Juventusa izgubili su na svom stadionu od ekipe Beneventa rezultatom 0:1 (0:0) u 28. kolu Serije A i tako praktično ostali bez šanse za novu titulu.

Andrea Pirlo je ovu utakmicu shvatio veoma ozbiljno i izveo najjači sastav, sa Ronaldom i Moratom u napadu, Kijezom i Kuluševskim po bokovima, ali ni to nije urodilo plod.

Juventus je dobro otvorio meč, već u četvrtom minutu Kristijano Ronaldo je propustio prvu šansu na utakmici, pa će se dežurni kritičari vjerovatno ponovo “okomiti” na njega, ali to je sada manje bitno.

Domaći su se ponadali da će u 36. minutu imati šansu da povedu iz penala, ali je sudija poništio svoju odluku posle asistencije iz VAR sobe, tako da na poluvremenu nije bilo golova.

Bez mnogo izglendih prilika nastavljeno je drugo poluvrijeme, a veliki šok dogodio se u 70. minutu kada je Adolfo Gaih kaznio lošu reakciju Artura i pogodio za 0:1.

To je bio dovoljan znak da Pirlo momentalno u igru uvede MekKenija i Bentankura, ali je Juventus je najveću priliku propustio u 80. minutu kada je Ronaldo makazicama šutirao pored stative.

Do kraja, Juventus nije uspio da dođe ni do boda, pa su se praktično oprostili od titule, jer Inter sada čak 10 bodova više, dok je Benevento sa ova tri boda vjerovatno obezbijedio opstanak.

U preostala dva susreta, Lacio je u gostima pobijedio Udineze rezultatom 1:0, a identičnim rezultatom slavila je i Sampdorija nad Torinom.

Jedini pogodak u Udinama pao je u 37. minutu kada je Sergej Milinković-Savić asistirao Marušiću.