Sevilje
Sevilja - Eibar / Twitter
Fudbaleri Sevilje pobijedili su na gostovanju ekipu Eibara rezultatom 2:0, u 21. kolu španske LaLige.

Gosti su došli u vođstvo preko Okamposa u 28. minutu iz penala, da bi Vidal u 55. minutu postavio konačnih 2:0 za Sevilju.

Na samom početku utakmice viđene su dvije slične situacije, u obe je glavni junak bio Jusf En Nesiri, koji je u 20. minutu pao u šesnaestercu Eibara, ali je sudije nakon konsultacije VAR-a odlučio da ne dosudi penal.

Samo sedam minuta kasnije ista dešavanja na terenu, napadač Sevilje pada u kaznenom prostoru domaćina, ali ovog puta sudija Sančez nakon konsultacije sa VAR sobom svira najstrožu kaznu za ekipu iz Andaluzije.

Lukas Okampos izvodi jedaneasterac i dovodi Sevilju u vođstvo od 1:0, Argentinac je šutirao po sredini gola i tako matirao srpskog golmana Marka Dmitrovića.

Nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu, fudbaleri Sevilje dolaze do prednosti od 2:0, Vidal je sjajno šutirao tako Dmitrović ni ovog puta nije uspio da sačuva svoju mrežu.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata pa je tako Sevilja ostvarila treći trijumf u nizu u španskoj LaLigi, dok je Eibaru ovo četvrti meč u kome nisu zabilježili pobjedu.