Valensije
Valensija - Selta / Twitter
Fudbaleri Valensije pobijedili su na svom terenu ekipu Selte sa 2:0 (0:0), u utakmici 24. kola španske LaLige.

Valensija je do pobjede došla golovima u sudijskoj nadoknadi. Najprije je u 94. minutu Valjeho pogodio za vođstvo, da bi nekoliko minuta kasnije Kevin Gameiro duplirao prednost i ovjerio pobjedu Valensije.

Selta je od 64. minuta igrala sa igračem manje jer je isključen Ruben Blanko, pa je to dodatno olakšalo posao Valensiji.

I prije toga je Valensija bila bolji tim i stvarala više šansi, te se može reći da su zasluženo došli do tri boda.

Srpski fudbaler Uroš Račić igrao je do 81. minuta, kada ga je zamijenio strijelac prvog gola.

Valensija je sada 12. na tabeli sa 27 bodova, dok je Selta deseta sa dva boda više.

U narednom kolu “Slijepi miševi” gostuju Hetafeu, dok Selta dočekuje Valjadolid.