Fulam spriječio bruku protiv Notingema, Everton i Njukasl podijelili bodove

Nakon odigrane četiri utakmice 31. kola Premijer lige, pobjede su slavili samo Notingem Forest protiv Fulama i Bornmut protiv Kristal Palasa.

Posebno uzbudljivo bilo je u duelu između Notingem Foresta i Fulama. Šumari su na Siti Graundu ugostili tim iz Londona i zabilježili tek drugu pobjedu u poslednjih 11 utakmica u Premijer ligi – 3:1.

Domaćini su od prvog minuta jako napali gol Fulama i već u devetom je Gibson Vajt proigrao Kaluma Hadsona-Odoija koji je savladao Bernda Lenoa za 1:0.

Deset minuta kasnije precizan je bio Kris Vud koji je uhvatio golmana Fulama na krivoj nozi i još jednom podigao publiku na noge.

Fudbaleri Notingema su potpuno nadigrali gosti pa je trener Fulama u 33. minutu odlučio radikalan potez i zamijenio čak trojicu igrača.

To nije mnogo promijenilo situaciju na terenu jer je sjajni Morgan Gibs Vajt iskoristio dodavanje Danila i u finišu prvog poluvremena postigao treći gol za Šumare.

Razgovor u poluvremenu očigledno je imao uticaja, pa su gosti u nastavku meča zaigrali mnogo bolje. Već u 49. minutu Tosin Adarabiojo je smanjio prednost domaćeg tima.

Njukasl je na Sent Džejms Parku ugostio tim Evertona i poveo u 15. minutu nakon odlične individualne akcije Aleksandera Isaka.

Svrakama je početkom drugog poluvremena poništen gol zbog ofsajda, da bi Everton u finišu meča uspio da stigne do izjednačenja pogotkom Dominika Kalverta-Lujina u 88. minutu iz jedanesterca – 1:1.

REGISTRUJTE SE uz promo kod SPORT i prva doza bonusa dolazi odmah nakon toga!

Petnaestak minuta kasnije završena su još dva meča.

Bornmut je kao domaćin savladao Kristal Palas golom Justina Klajverta u finišu utakmice, dok su Barnli i Vulverhempton podijelili po bod – 1:1.

Oba gola pala su u završnici prvog poluvremena.