Futsaleri Srbije poraženi od Argentine

Futsal reprezentacija Srbije poražena je sa 4:2 od Argentine u utakmici drugog kola Svjetskog prvenstva u Litvaniji.

Srbija je u dva navrata imala prednost, ali je Svjetski šampion iz 2016. uspio da preokrene i ostvari siguran trijumf.

U sedmom minutu gol je postigao Rakić. Ali samo dva minuta kasnije autogolom Aksentijevića Argentina dolazi do poravnanja.

Već u narednom napadu Lazarević je ponovo doveo Srbiju do vođstva, ali radost srpskih futsalera nije dugo trajala.

Već u 11. minutu Brandi je donio drugo izjednačenje, a bukvalno u istom minutu Vaporaki je donio preokret i prednost Gaučosa – 3:2.

Tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme, a u nastavku je postignutsamo jedan gol i to u mreži Srbije. U 24. Boruto je zatresao mrežu i postavio konačan rezultat.

Prolazak u osminu finala futsaleri Srbije tražiće protiv Sjedinjenih Američkih Država u posljednjem kolu.