Gilfi Sigurdson
Vezni fudbaler Evertona Gilfi Sigurdson bio je presrećan poslije pobjede nad svojim bivšim timom Totenhemom 5:4 i prolaska u četvrtfinale FA kupa.

Islanđanin je odigrao izvanredno i bio je trostruki asistent, uključujući i dodavanje za odlučujući gol Bernarda.

”Bilo je previše propusta u odbrani na obje strane, previše golova, ali vjerovatno dobro za gledaoce. Fantastično je što smo uspjeli da se vratimo. Mislim da smo primili tri gola poslije prekida, na tome moramo da radimo, ali presudio je naš duh, to je fantastično“, rekao je Gilfi Sigurdson i dodao:

”Počeli smo sporo, između presinga i naše povučenosti, i oni su to iskoristili. Bili su mnogo bolji u prvih 20-30 minuta, ali otvorili smo se poslije svog gola, poveli 3:1 i onda je bilo razočaranje primiti gol neposredno pred poluvreme. Za naš ukus, suviše otvoren meč, ali sjajno je što smo i dalje u takmičenju“.

Karamele su u najboljih osam u FA kupu prvi put od 2016, a ime sledećeg rivala saznaće u četvrtak.