španiji
Španija - Gruzija / Twitter

U današnjim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, reprezentacija Gruzije drugom kolu je pružila snažan otpor Španiji, ali iak ni to nije bilo dovoljno i Španija je slavila sa rezultatom 2:1 (0:1).

Gruzija je stigla do prednosti prvim golom, na samom kraju prvog poluvremena. Kvarašelija je bio postigao gol u 44. minutu meča. Španiji su pristigli fudbaleri sa klupe, pa su uspjeli da izjednače golom Toresa u 56. minutu.

Gruzija je uspjela da natjera Španiju da se potrudi za pobjedu, koja je bila daleko. Tek u nadoknadi vremena, kada su svi računali na remi, Španija je stigla do pobjedničkog gola. Ponovo je Žordi Alba asistirao, a Dani Olmo je sa ivice šesnaesterca pogodio za konačan rezultat 2:1.