Pep Gvardiola
Meridianbet: Pep Gvardiola

Trener Mančester sitija Pep Gvardiola nije bio zadovoljan izdanjem svojih igrača i pored ubjedljive pobjede nad Lajpcigom 6:3, a nakon meča potkačio je i navijače.

Siti je odiseju u Ligi šampiona startovao pobjedom, iako je njegov tim ubjedljivo slavio španski stručnjak nije bio zadovoljan izdanjem Rijada Mareza i Džeka Griliša.

Naime Gvardiola je izveo ovu dvojicu fudbalera nakon poluvremena koje je prilikom izmjene kritikovao.

Oglasio se trener Sitija povodom ove situacije i obrazložio razlog svog postupka.

– U poluvremenu smo razgovarali o tome da treba da urade neke stvari, ali oni to nisu radili. Svađe se događaju. Oni su veoma dobri u fazi igre u kojoj izvlače protivničku odbranu, a potom napadaju kada lopte krene ka golu. Nije lako kontrolisati loptu kada je ispred vas mnogo protivničkih fudbalera. Zato ponekad treba dodati unazad, kako bi se stvorila bolja prilika za napad – izjavio je Gvardiola.

Međutim Španac nije stao samo na kritikovanju igrača, već je nakon meča potkačio i navijače koji mu nisu ostali dužni.

Nije Gvardiola bio zadovoljan posjetom na meču protiv Lajpciga, a Kevin Parker predstavnik navijača Sitija objasnio je treneru zašto je to tako, te mu poručio da se drži svog posla.

– Iznenadio me je. Ne znam kakve to ima veze sa njim. On ne razumije teškoće koje ljudi imaju da dođu u srijedu na meč od 21 čas. Imaju djecu, neki to ne mogu da priušte, neki se plaše kovida. Ne vidim zašto on to komentariše. Apsolutno je najbolji trener na svijetu, ali na najljepši mogući način bih ga zamolio da se drži svoga posla. To što je rekao je bacilo sijenku na sjajno veče. Ljudi više pričaju o njegovom komentaru nego o utakmici – izjavio je navijač “građana”.