haland
Haland je u velikoj pobjedi Borusije iz dortmunda bio četvorostruki strijelac.

Fudbaleri Borusije iz dortmunda su ubjedljivo savladali Hertu u Berlinu rezultatom 5:2 a spektakularan nastup imao je mladi Erling Haland.

Mateos Kunja je doveo domaću ekipu u vođstvo i ništa nije slutilo ovakvoj završnici meča.

Kao da je ovaj gol razljutio Halanda, odmah nakon pauze na poluvremenu u 47. minutu Erling postiže izjednačujući gol.

Dva minuta kasnije Julijan Brandt ga je uposlio norvežanina koji pogađa za vođstvo gostiju.

Nakon što se u 62. minutu prošetao kroz odbranu domaće ekipe postiže novi pogodak.

Četvrti gol za Borusiju postigao je Gereiro koji je iz drugog pokušaja savladao golmana.

U 79. minutu Kunja je za domaće postigao još jedan gol, da bi u istom minutu norvežanin po četvrti put na ovoj utakmici postao strijelac i postavio konačan rezultat Borusija 5:2 Herta.