Jovetićeva Herta izborila opstanak u Bundesligi

Fudbaleri Herte savladali su u gostima ekipu HSV-a 2:0 u revanšu baraža za plasman u Bundesligu i tako nadoknadili gol minusa iz prvog meča u Berlinu.

Hamburger je u prvom meču odigranom u petak u Berlinu pobijedio 1:0, ali to nije bilo dovoljno da se u revanšu na svom stadionu izbori za povratak u elitu posle četiri godine.

Herta je povela već u četvrtom minutu, kada je Bojata bio najviši u skoku posle kornera i donio vođstvo ekipi sa Olimpijskog stadiona, čime je anulirana prednost domaćina iz prvog meča.

Konačan rezultat i opstanak u Bundesligi Herti je doneo Platehardt iz slobodnog udarca u 63. minutu.

Bila je to prva utakmica u sezoni da ekipa iz Hamburga nije postigla gol na domaćem terenu, a naš reprezentativac Stevan Jovetić odigrao je čitav meč za ekipu iz Berlina.