Herta odnijela pobjedu u gradskom derbiju
Herta je večeras drugi put za redom pobijedila u gradskom derbiju ekipu Union Berlin.

Tim iz Berlina je protiv gradskog rivala ostvario svoju treću pobjedu u ligi, a drugu za redom protiv ekipe Union Berlin.

Herta večeras nije dozvolila gradskom rivalu da ih skrate za bodove, a igrači su motivaciju morali pronaći u činjenici da bi se novim porazom našli u zoni ispadanja nakon jako lošeg početka sezone, a čini se da su i uspjeli.

Utakmica je dosta nesrećno počela po ekipu Herte u 20. minutu gosti su poveli golom Avonija, ali već u 23. minutu gostujuća ekipa ostaje sa igračem manje, što Herta ipak nije iskoristila u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 0:1.

Nastavak meča je protekao u znaku Herte, na poluvremenu su ušli Pjontek i Dilrosun. U 51. minutu drugog poluvremena domaćini su izjednačili golom Pekarika, da bi dvojac koji je ušao na poluvremenu donio prvu prednost na meču domaćinima. Pjontek je pogodio na asistenciju Dilrosuna u 74. minutu.

Trebao je domaćoj ekipi Pjontek, a pokazao je to 3 minuta nakon svog prvog pogodka kada je u 77. minutu ponovo pogodio i postavio konačan rezultat 3:1.

Ekipa Herte se nakon ovog meča nalazi na 11. mjestu sa 11 osvojenih bodova na 10 odigranih utakmica, dok je Union Berlin doživio tek drugi poraz ove sezone te su zauzeli 6. poziciju na tabeli sa 16. bodova, samo jedan više od 7. Mehengladbaha koji ima utakmicu manje.