Ibar srušio lidera
FB: Druga liga Crne Gore
Juče su odigrana tri meča devetog kola Amplitudo 2.CFL. Ibar je iznenadio vodeću ekipu Koma 0:1, derbi začelja Grbalj – Drezga završen je bez pobjednika 1:1 dok će Beranci najvjerovatnije žaliti za sjajnom igrom i propuštenim bodovima protiv Mornara iako su na terenu nadigrali protivnika 3:0. Utakmice Arsenal – Igalo i Bokelj – Jedinstvo su odgođene zbog vremenskih neprilika.

Ibar je ostvario najveću pobjedu ove sezone, borbenom igrom uspjeli su da iznenade lidera na tabeli Koma i da odnesu sva tri boda sa jako teškog gostovanja. Strijelac za pobjedu bio je omladinac Muslija Juković u 66. minutu. Do kraja utakmice, gosti su se organizovano branili a koliko su htjeli ovu pobjedu pokazuje podatak da im je glavni sudija meča Davor Božović pokazao pet žutih kartona. Kom je ostao na prvoj poziciji a priliku da nastavi sa dobrim rezultatima imaće protiv Drezge u narednom kolu.

Berane je na svom terenu odigralo možda i najbolju utakmicu ove sezone. Uspjeli su da nadigraju favorizovanog rivala u svim segmentima igre, na poluvremenu su imali dva gola prednosti i potpuno zasluženo su slavili sa 3:0. Nikola Globarević je najprije pogodio sa bijele tačke, da bi Danilo Vukićević (igrač Jezera koji je na dvojnoj registraciji u Beranama) duplirao prednost nakon odličnog utrčavanja i rutinske završnice. Isti igrači bili su akteri kod trećeg gola kada je Vukićević asistirao Globareviću. Po svemu sudeći, ovo bi mogla da bude “pirova” pobjeda Beranaca jer je stručni štab napravio propust i u 75.minutu napravio izmjenu koja bi mogla da ih košta bodova. Iz igre je izašao igrač ispod 21. godine a trener Duško Vlaisavljević nije ubacio igrača koji je mlađi od 21. godine. FSCG je donio odluku da od ove sezone, dva igrača mlađa ispod 21. godine moraju početi i završiti utakmicu pa će biti zanimljivo kakva će biti odluka jer su se gosti iz Bara žalili. Treba sačekati obavještenje FSCG ali je gotovo izvjesno da će odluka odgovarati Mornaru s obzirom da FSCG ne toleriše ovakve propuste.

U derbiju začelja, Grbalj i Drezga su podijelili bodove pa i jedni i drugi mogu biti nezadovoljni ovim ishodom jer su tražili pobjedu koja bi ih izvukla iz teške situacije. Gosti iz Pipera su poveli sredinom drugog poluvremena golom Alekse Maraša ali je domaćin izjednačio deset minuta prije kraja golom Petra Pribilovića.

Utakmice Arsenal – Igalo i Bokelj – Jedinstvo nisu odigrane zbog velikih padavina.

Naredno kolo igra se u nedjelju, 11. oktobra.