Igalo preuzelo treće mjesto
Amplitudo 2.CFL
Danas je odigrano 24. kolo Amplitudo 2.CFL. Arsenal je nastavio sa pobjedama i sačuvao lidersku poziciju, Igalo preuzelo treće mjesto, važna pobjeda Ibra u borbi za opstanak.

Fudbaleri Arsenala uspjeli su da preokrenu minus na poluvremenu i dođu do jako bitne pobjede koja ih čuva na vrhu tabele. Grbalj je imao prednost poslije prvih 45. minuta, golom Klikovca u 13. minutu, ali su Tivćani preokrenuli preko Muhovića u 58. i rezerviste Dragićevića u 73. minutu.

Mornar je slavio protiv “fenjeraša” Drezge 0:1, teže nego očekivano. Strijelac odlučujućeg gola bio je Igor Poček koji je pogodio mrežu protivnika u 13. minutu. Barani su do kraja utakmice kontrolisali meč ali nijesu uspjeli da postignu drugi gol, ipak, ovom pobjedom Mornar je ostao u trci za šampionski naslov i ima samo tri boda manje od lidera.

Kom je izgubio mjesto koje znači baraž i borbu za Telekom 1.CFL zahvaljujući seriji loših rezultata. Od nastavka proljećnjeg dijela šampionata, Kom nije uspio da dođe do pobjede pa to najbolje oslikava u kakvoj su formi izabranici trenera Dragićevića. U prvom poluvremenu u Bijelom Polju, viđena je tvrda borba sa malo šansi za oba tima ali je Jedinstvo uspjelo da slomi otpor protivnika u nastavku, golovima Mušovića u 58. i Nikolića 64. minutu.

Igalo je iskoristilo “kiks” Koma i preuzelo treće mjesto na tabeli, ubjedljivom pobjedom protiv Berana 4:0. Po dva gola postigli su Koprivica i Maraš. Igalo je u nastavku šampionata prikazalo najljepši fudbal i sigurno predstavljaju najveće iznenađenje.

Ibar je došao do jako bitne pobjede u borbi za opstanak. Rožajci su slavili 1:0 protiv Bokelja i uhvatili posljednji voz jer su ovom pobjedom prišli na pet bodova od konkurenta, uz utakmicu manje sa Drezgom pa su sada šanse za opstanak dosta veće. Trenutak odluke desio se u 33. minutu kada je Dinoša postigao gol nakon jednog prekida za domaćina.