Fudbaleri Sevilje
Fudbaleri Sevilje / Twitter
Fudbaleri Sevilje nanijeli su u 16. kolu La Lige prvi poraz Viljarealu posle 19 utakmica, ujedno i produžili svoju seriju na šest utakmica bez poraza.

U tih šest mečeva, samo jedan nije završen pobjedom ekipe Lopetegija.

Utakmica protiv Viljareala bila je i bitka za četvrto mjesto na tabeli koje vodi u Ligu šampiona.

Rezultat je na stadionu Ramon Sančez Pishuan bio 2:0.

Nakon intervencije VAR-a, Sevilja je dobila jedanaesterac, pa je Lukas Okampos već u 8. minutu donio prednost svojoj ekipi.

Argentinac je postigao četiri gola ove sezone, sva četiri sa bijele tačke.

Ne pretjerano bogato kvalitetnim sadržajem prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:0, a utakmica nije bila puno drugačija ni u nastavku.

Zanimljivo je da je Sevilja do drugog gola na utakmici stigla opet u 8. minutu, ovog puta drugog poluvremena, dakle u 53. minutu utakmice.

En Nesiri je bio strijelac, a Okampos je posle pogotka upisao i asistenciju.

Srpski fudbaler u redovima Sevilje, Nemanja Gudelj, na teren je ušao u 88. minutu.

Sevilja posle 16. kola zauzima četvrto mjesto sa 26 bodova, koliko ima i Viljareal uz dvije utakmice više od današnjeg rivala.