Inter
Inter je u Dizeldorfu nadigrao Bajer iz Leverkuzena sa 2:1.

Fudbaleri Intera i Mančester junajteda plasirali su se u polufinale Lige Evrope.

U duelu Intera i Bajera sve golove smo vidjeli u prvom poluvremenu.

Italijani su poveli u 15. minutu kada je pogodio Nikolo Barela, a samo šest minuta kasnije Romelu Lukaku je povisio na 2:0 posle asistencije Ešlija Janga.

Bajern je uspio da smanji zaostatak u 24. minutu preko supertalentovanog Kaja Haverca.

Ipak, u drugom poluvremenu nijesmo vidjeli pogotke, iako je bilo šansi, pa je Inter otišao u polufinale u kome će igrati sa boljim iz duela Šahtjor – Bazel.

Inter

Mančester je tek nakon produžetaka savladao Kopenhagen – 1:0.

Junajted je mogao i u regularnih 90 minuta mogao da osigura polufinale, ali ”crveni đavoli” nijesu uspjeli da iskoriste nijednu od par dobrih prilika.

Ipak, već u uvodnim minutima nastavka, Bruno Fernadneš je pogodio sa ”bijele” tačke, pa je Junajted otišao u polufinale,

U meču za finale, Mančester će igrati sa boljim iz duela Vulverhempton – Sevilja.