Inter ubjedljiv na "Meaci", Lautaro i ekipa spakovali 6. komada Krotoneu!

Inter je furiozno krenuo u novu godinu! Konteovi momci odigrali su sjajan meč na domaćem terenu i savladali ekipu Krotonea rezultatom 6:2.

Izabranici Kontea su na kratko preuzeli prvu poziciju Serije A od svog gradskog rivala velikom pobjedom u kojoj je Lautaro Martinez postigao het trik, a vidjeli smo čak osam golova na ovoj utakmici.

Interisti su do pobjede došli preokretom budući da su gosti poveli već u 12. minutu golom Zanelata, Lautaro je na asistenciju Lukakua donio domaćoj ekipi iznenađenje u 20. minutu, da bi 11. minuta kasnije Marrone postigao autogol za prvo vođstvo domačina. Do novog gola čekalo se do 36. minuta kada je Golemić iz penala donio izjednjačenje ekipi Krotonea.

Drugo poluvrijeme je proteklo u totalnoj dominaciji Intera. U 57. minutu sjajni Lautaro Martinez donosi novo vođstvo domaćoj ekipi, asistenciju je upisao Brozović. Već u 64. minutu Romelu Lukaku duplira prednost Intera na astistenciju Bastonija.

U 78. minutu Lautaro Martinez je krunisao sjajnu večerašnju partiju novim golom za het trik i tri gola prednosti za domaće. U samom finišu meča najbolji bek lige za prošlu godinu Hakimi pogađa za totalni potop Krotonea u Milanu i konačnih 6:2.