Inter slavio na gostovanju Krotoneu

Inter se na gostovanju Krotoneu u 34. kolu Serije A namučio čekajući šansu, koju je na kraju iskoristio da dođe do pobjede.

Matematički, još uvijek nisu obezbijedili trofej, uprkos pobjedi rezultatom 2:0, na gostovanju ekipi koja je zakucana za dno tabele.

Nema potrebe da se priča o kvalitetu i odnosu snaga na terenu, ali jednostavno, Krotone je uspio da se odbrani od svih napada Romelua Lukakua, Lautara Martineza i ostatka ekipe.

Ipak, u 69. minutu jedini gol na utakmici postigao je Kristijan Eriksen nakon asistencije kojom je Lukaku ušao u istoriju.

Belgijanac je postao prvi igrač koji je u jednoj sezoni Serije A postigao 20 ili više golova i upisao 10 ili više asistencija, otkako je “Opta” počela da prati statistiku u italijanskom prvenstvu, odnosno od sezone 2004/05.

Lukaku je kasnije stigao i do gola, ali on je poništen nakon što je VAR utvrdio da je asistent, Ivan Perišić, bio u ofsajdu.

Srpski fudbaler, Miloš Vulić, u drugom poluvremenu je dobio šansu, međutim ,samo tri minuta nakon njegovog ulaska, Inter je stigao do prvog gola na meču.

A, do drugog su gosti stigli u poslednjem minutu nadoknade vremena, kada je Ašraf Hakimi pogotkom završio sjajan kontranapad ekipe iz Milana.

Inter je sada na samo jednom koraku od osvajanja titule, prve posle 2010. godine, kada je ekipu vodio Žoze Murinjo. Za konačnu ovjeru, Nerazurima je potreban jedan kiks Atalante, ili pobjeda u sledećem kolu.