INTER ODUSTAO OD SKUDETA: Orsolini odlučio prvenstvo!

Fudbaleri Napolija već mogu da otvore pobjednički šampanjac nakon što je Bolonja u 24. kolu italijanske Serije A bila bolja od Intera kod kuće – 1:0

Drugu godinu zaredom fudbaleri Bolonje srušili su ekipu Intera pred svojim navijačima, ekipa koju predvodi upravo nekadašnji vezista “neruazura”, Tijago Mota, minimalnim rezultatom slavila je nad milanskim velikanom – 1:0.

Trenutak odluke bio je 76. minut kada se Orsolini uvukao između dva štopera gostiju, dobio savršenu loptu od Shoutena, te snažnim i preciznim udarcem skoro pocijepao mrežu nemoćnog Onane.

Bolonja je pobjedom stigla do visoke sedme pozicije i sa realnim šansama da se u nastavku italijanskog šampionata bori za mjesto koje joj garantuje izlazak na evropsku scenu! Domaćin je trijumfom praktično i riješio prvenstvo kad je u pitanju trka za prvaka – Napoli (koji je juče bio bolji od Empolija 0:2) sada ima bukvalno nedostižnih 18 bodova prednosti u odnosu na tim koji predvodi Simone Inzagi.

Dakle, Inter je odustao od Skudeta, ali ne i od sezone, pogotovo Lige šampiona gdje je u prvom meču osmine finala bio bolji kod kuće od Totenhema 1:0. “Neroazuri” su i u polufinalu italijanskog Kupa.