Inter
Inter - Sasuolo / Twitter
Prvoplasirani tim Serije A, Inter suvjereno drži prvo mjesto, nakon pobjede nad Sasuolom rezultatom 2:1.

Mogao je Sasuolo do vođstva u 5. minutu, Obiang je odlično šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je njegov udarac prošao pored stative gola Handanoviča.

Pet minuta kasnije Romelu Lukaku je doveo prvaka u vođstvo od 1:0, Belgijanac je odlično ispratio akciju svojih saigrača, i relativno lako stavio loptu iza leđa golmana protivnika.

Nije bilo izglednih šansi sve do 67. minutu kada je Lautaro Martinez iskoristio pas Lukakua za duplirano vođstvo domaćeg sastava.

Fudbaleri Sasuola su u 85. minutu dobili tračak nade, kada je Traore postigao pogodak, ali to nije ništa suštinski promijenilo na današnjem meču.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, pa je tako idalje ostao na čelu italijanskog šampionata.