Inter razbio Bolonju

Fudbaleri Intera savladali su Bolonju sa 6:1 u utakmici četvrte runde italijanske Serije A.

Već u 6. minutu su Neroazuri poveli preko Lautara Martinesa što je najavilo siguran trijumf domaćih.

U 29. minutu je uslijedila i prinudna izmjena pošto se Korea povrijedio i umjesto njega u igru ušao Edin Džeko koji je pružio sjajnu partiju.

Samo minut kasnije je Milan Škrinjar povisio na 2:0, a u 34. minutu je Nikolo Barea zatresao mrežu Bolonje, pa je na semaforu stajalo 3:0 za domaću ekipu.

Nastavio je Inter da gazi, Vesino u 54. minutu postavlja visokih 4:0, da bi strelac sljedeća dva pogotka bio Edin Džeko, da bi se za konačnih 6:1 postarao Teate u 86. minutu koji je postigao počasni gol za Bolonju.