Japan
Fudbalska reprezentacija Japana deklasirala je Mongoliju u gostima u meču 8. runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo – 14:0!

Već nakon prvih 45 minuta meč je bio riješen jer su gosti imali ubjedljivih 5:0.

Ipak, Samuraji nijesu spuštali gas, pa su u nastavku postigli još devet golova čime su došli do druge najubljedjivije pobjede u istriji.

Het trik je postigao napadač Verdera, Juja Osako, po dva puta su se u listu strijelaca upisali Ito, Furahaši i Inagaki, dok su po jednom mrežu tresli Minamino, Kamada, Morita i fudbaler Partizana Takuma Asano. Autogol postigao je defanzivac domaćih Tuja.

Japan se nakon ovog trijumf učvrstio na prvom mjestu grupe F sa pet bodova više od drugoplasiranog Tadžikistana uz meč više.