Jeonbuk ostvario minimalac na startu sezone

4
112

ZVANIČNO JE POČELO FUDBALSKO PRVENSTVO U JUŽNOJ KOREJI.

Sezona 2020. je trebala da počne 29. februara, ali je zdravstvena situacija u svijetu pomjerila njenu premijeru za više od dva mjeseca.

K-liga je otvorena duelom između branioca titule i domaćina na meču – Jeonbuk Hjundai Motorsa i Suvon Samsung Bluvingsa. Meč na stadionu “Jeonju Vorld Kup” odigran je bez prisustva publike.

JEONBUK JE SLAVIO REZULTATOM 1:0.

Domaćin je od početka preuzeo kontrolu nad mečom, imao opasnije napade, ali je Suvon uspio da se odbrani i na odmor se otišlo bez golova(0:0).

Drugo poluvrijeme je počelo u mirnom ritmu, ali kako je vrijeme odmicalo, tempo se sve više pojačavao.

Tačno na početku treće dionice drugog poluvremena, u 75. minutu, dogodio se presudan momenat na utakmici. Igrač gostiju, Australijanac Teri Antonus, na sredini terena pravi jedan nekontrolisan start i dobija direktan crveni karton!

Od toga trenutka postoji samo jedan tim na terenu, a ono neminovno se dogodilo u 83. minutu. Nakon kornera koji je izveo Son Jun-Ho na prvoj stativi se našao Li Dong-Guk. Sjajni 41-godišnji napadač je za trenutak umakao svojim čuvarima, izvio se i glavom sproveo loptu u mrežu.

Jeonbuk je na ovaj način upisao 3 boda na otvaranju sezone u kojoj će pokušati da odbrani prošlogodišnju titulu.

U subotu i nedelju na programu su preostali mečevi 1. kola K- lige u kojima se sastaju: