Crnogorski trener Nebojša Jovović nastavio je domanaciju u Kataru, sezona u “Stars ligi” nije mogla bolje da počne.

Nakon večerašnjeg trijumfa nad Al Sailijom (2:0), ekipa četrdesetšestogodišnjeg Podgoričanina jedina je u prvenstvu sa maksimalnim skorom – svih 12 bodova, uz sedam datih i svega jedan primljeni gol.

Zeleno-bijeli su furiozno počeli meč i već u drugom minutu poveli – grubu grešku protivničkog štopera kaznio je paragvajski reprezentativac Hernan Perez, koji je izašao na golmana i rutinski pogodio mrežu.

Ahli je kontrolisao meč, a u 57. minutu riješio je pitanje epiloga – drugi gol djelo djelo je mladog domaćeg igrača Umaru Abdulrašida koji je matirao Lekomta-Adanija.

Domaćin je postigao i treći pogodak, čini se regularan, iako je poništen nakon što je sudija konsultovao VAR tehnoligiju, te signalizirao ofsajd.

Jovovićev tim je sam na vrhu tabele, čak ispred glavnih favorita za titulu – Al Duhaila, Al Rajana i Al Sada, koji sa klupe predvodi ikona Barselone, Ćavi.

Upravo će naredno kolo obilježiti derbi klubova koji vode crnogorski i španski stručnjak.

Jovović je veliko ime u Arapskom svijetu, gdje je posljednjih godina osvajao trofeje u tri različite zemlje.

Sa Fejsijem iz Jordana ima triplu krunu, sa iračkom Šortom je stigao do titule, a sa Sfaksijenom do Kupa u Tunisu.

Prošle sezone je sa Ahlijem ispunio cilj nakon izborenog opstanka, a klub je sa tim ambicijema ušao i u ovu takmičarsku godinu.

Jovović, međutim, pomjera granice i u Kataru.