Junajted nakon 120 minuta prošao u četvrtfinale FA Kupa!

Mančester Junajted je prošao u dalju fazu takmičenja i nakon velike borbe savladali Vest Hem minimalnim rezultatom.

Solšer je izveo jak sastav, tačnije prvu postava je bila na terenu osim Kavanija, Bruna Fernandeša i Luka Šoa ali ostatk ekipe je bio standardan.

Može se reći da je Mančester imao inicijativu tokom meča, u prvom poluvremenu su bili bolji nego u drugom, ipak nedovoljno dobri da se postigne gol. Važno je napomenuti da je Junajted u prvom poluvremenu imao posjed 71:29% u njihovu korist.

U 74. minutu je Solšer odlučio da osvježi ekipu kada su ušli MekTominejhttps://meridianbetsport.me/fudbal/mektominej-osuo-paljbu-po-psz-u/ i Bruno umesto Matića  i Van de Beka. Portugalac je unio živost u igru Mančestera a pred kraj meča Solšer je odlučio da krene u totalnu ofanzivu, u 86. minutu uveo je Kavanija koji je zamijenio Grinvuda, ali se ipak otišlo u produžetke.

Junak Junajteda je Skot MekTominej koji je u 97. minutu postigao gol i odveo “crvene đavole” u dalju fazu takmičenja.