Junajted na Ronaldovim krilima savladao Arsenal

0
4
Junajted
U derbi meču 14. kola Premijer lige, fudbaleri Mančester junajteda savladali su sa 3:2 ekipu Arsenala.

Derbi na Old Trafordu u potpunosti je opravdao očekivanja, a na kraju su se radovali domaćini.

Smit Rou je u 13. minutu doveo goste u vođstvo. Mnogo će se pričati o tom golu Arsenala. Golman Junajteda, David De Hea, sudario se sa nekim od saigrača, ostao je da leži, a to je iskoristio Smit Rou koji je sa ivice šesnaesterca poslao loptu iza leđa golmana domaćih.

Uspio je Junajted da se vrati prije odlaska na pauzu i to golom Bruna Fernandeša u 44. minutu. Bio je to prvi gol za Portugalca u Premijer ligi nakon skoro tri mjeseca i devet odigranih kola.

U nastavku, na scenu je stupio Kristijano Ronaldo.

Portugalac je pogađao u 52. i 70. minutu, pa gol Edegarda u 54. nije spasio poraza Arsenala.

Junajted je nakon ovog trijumfa na diobi sedmog mjesta sa 21 bodom, dok je Arsenal ostao na petom sa 23.