Juventus majstorijama Kijeze i Vlahovića do pobjede nad Lacijom

Fudbaleri Juventusa pobijedili su Lacio na Alijanc stadionu u prvom meču polufinala Kupa Italije rezultatom 2:0.

Golove za trijumf postigli su Federiko Kijeza u 50. i Dušan Vlahović u 64. minutu.

Juventus je bio nešto konkretniji u prvom poluvremenu, ali je Lacio imao veći posjed lopte i kontrolisao sredinu terena.

Prva dobra prilika dogodila se u 12. minutu – Vesino je u želji da ispuca loptu udario Kambijasa koji je podmetnuo nogu. Prvobitno je dosuđen penal, ali je nakon VAR provjere utvrđeno da je fudbaler Juventusa bio u ofsajdu i jedanaesterca nije bilo.

REGISTRUJTE SE uz promo kod SPORT i prva doza bonusa dolazi odmah nakon toga!

Kambijaso je bio u centru pažnje i 22 minuta kasnije, kada su on i Kjeza kombinovali, ali je odbrana gostiju reagovala i loptu poslala van terena.

Za novu dobru priliku gledaoci su morali da sačekaju tek drugo poluvrijeme. Kambijaso je poslao maestralno loptu ka Kijezi, koji je po prvi put na meču imao nešto više prostora i čist put ka golu rivala.

Napadač Juventusa je to iskoristio da matira Mandasa i loptu pošalje u dalji ugao – i na taj način donese prednost domaćinu.

Vlahović je postavio konačan rezultat 14 minuta kasnije na asistenciju Mekenij takođe pogotkom u dalji ugao.

Četiri minuta kasnije su izabranici Masimilijana Alegrija tražili penal – Kijeza je pao u šesnaestercu rivala, ali je glavni sudija odmahnuo glavom.

Vlahović je poveo još jedan opasan napad u 85. minutu – poslao loptu na desni bok Vei, koji je pokušao da uposli reprezentativca Srbije u kaznenom prostoru, ali je to dodavanje odbijeno u korner. Dušan je potom zamijenjen, a dobio je i gromoglasan aplauz publike.

Revanš meč u Rimu zakazan je za 23. april.