U derbi meču 32. kola Serije A, fudbaleri Juventusa i Atalante podijelili su bodove u Torinu – 2:2 (0:1).

Tim iz Bergama bio je bolji rival tokom čitavog meča, imao je dva puta prednost, ali na kraju nije uspio da veže i desetu pobjedu u domaćem šampionatu.

Juventus, sa druge strane, ispuno je cilj, ostao je neporažen i stigao još korak bliže novoj tituli.

Iz prve prave prilike Atalanta je stigla do vođstva. Zapata je iskoristio sjajnu asistenciju Gomeza i pogodio za 1:0.

Domaći sastav nije imao rješenja za odličnu igru Atalante pa se rezultat do poluvremena nije mijenjao.

Ipak, u 10. minutu nastavka, Ronaldo je uspio da iskoristi jedanaesterac i da poravna rezultat.

Nakon izjednačenja Juve je zaigrao nešto bolje, ali je Atalanta u 81. minutu, nakon sjajnog udarca Malinovskog ponovo povela.

Činilo se da je tim iz Bergama na korak od pobjede, ali je u 90. minutu, nakon igranja rukom Murijela, dosuđen još jedan penal za domaće.

Scenario je bio isti, Ronaldo je još jednom pogodio donijevši zlata vrijeda bod svojoj ekipi.